We wtorek 27 marca grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami języków obcych mgr Moniką Sznajder i mgr Tomaszem Figurą wybrała się na „wycieczkę językową”.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu nr 2016-1-PL01-KA101-024340. Celem wycieczki jest upowszechnianie rezultatów uczestnictwa w projekcie oraz promowanie nauki języka angielskiego na wszystkich możliwych płaszczyznach nauczania ogólnego i zawodowego w szkole średniej prowadzonej przez nasz Ośrodek.

Uczniowie mieli przeprowadzić krótkie wywiady z zawodnikami, którzy przyjechali do Bielska-Białej praktycznie z całej Europy: Austria, Czechy, Dania, Anglia, Finlandia, Francja, Grecja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Szkocja, Hiszpania, Walia, Ukraina, Irlandia, Walia i Izrael, który pomimo, iż nie leży w Europie należy do Europejskiej Federacji Squasha.

Nasi uczniowie otrzymali przygotowane wcześniej arkusze z pytaniami pomocniczymi i ruszyli kruszyć lody komunikacyjne. Czasami uczymy się języka bardzo długo, niektórzy zaczynają w przedszkolu, następnie gimnazjum, szkoła średnia, studia… Bardzo ciężko przełamać się w bezpośrednich rozmowach z obcokrajowcami, czasami uczymy się „sztucznego języka” bez możliwości praktycznego zastosowania go w życiu. W „Sokratesie” stwarzamy  naszym uczniom takie możliwości.

Nasze szkolne „ORŁY” poradziły sobie świetnie, rekordziści porozmawiali z ponad 15 osobami z różnych reprezentacji!!! Brawo WY! W planach kolejne wyjścia w szkolny plener!

Jako ciekawostka, w galerii na jednym ze zdjęć przechodni puchar Europy Juniorów do lat 19, wykonany ze srebra. Bardzo dokładne zdjęcie pokazuje wygrawerowane nazwiska poprzednich zwycięzców. Tym razem po raz drugi wygrał Francuz, Victor Crouin.

Zapraszamy do galerii, zdjęcia Wiktoria Lindert.
[TF][DO]

 

Najnowsze

 • 2022-12-14Zawody/Konkursy
  Konkurs Mikołajowy rozstrzygnięty!
 • 2022-01-19Zawody/Konkursy
  Rozstrzygnięcie konkursu – 'Globalne wyzwania na czasie’
 • 2021-03-25Zawody/Konkursy
  Konkurs z okazji dnia św. Patryka
 • 2021-01-16Zawody/Konkursy
  Wyniki konkursu: „Hity książkowe, czyli szkolny ranking czytadeł!”