Liceum Ogólnokształcące z programem autorskim z kosmetyki

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała.

Po ukończeniu nauki w liceum uczniowie mogą zdawać egzamin maturalny, a ponadto otrzymują certyfikat nabytych umiejętności w zawodzie kosmetyczka (w języku polskim i angielskim) oraz świadectwo ukończenia Liceum Ogólnokształcącego.

Dla osób z poza obszaru miasta Bielska – Białej dysponujemy miejscami w internacie.

W ramach zajęć z branży kosmetycznej uczniowie realizują program z zakresu: manicure, pedicure, zdobienia paznokci, wykonują zabiegi pielęgnacyjne na twarz, zabiegi na ciało, depilację, lifting, laminacje i henne brwi i rzęs, masaż twarzy, mikrodermabrazję, ultradźwięki, eksfoliacje kwasami, poznają elementy wizażu i stylizacji. Łącznie uczennice na pracowni kosmetycznej wypracowują ok 450 godzin (zajęcia teoretyczne ok 150 godzin, zajęcia praktyczne ok 300 godzin), które rozpisane są na zaświadczeniu potwierdzającym ich umiejętności. Dodatkowo w ramach zajęć uczniowie będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych kursach: manicure hybrydowy i przedłużanie paznokci metodą żelową (dotyczy uczniów klas pierwszych).

W ramach czesnego gwarantujemy dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury.

Dysponujemy własnymi pracowniami wyposażonymi w najnowszy sprzęt kosmetyczny oraz sprzęt do wykonywania zabiegów masażu. Zapewniamy wszystkie materiały na pracownie w postaci kosmetyków i urządzeń bez żadnych dodatkowych opłat.

  • Technik usług fryzjerskich
  • Technik weterynarii
  • Liceum ratownictwa medycznego
  • Liceum masażu
  • Liceum kosmetyczne
  • Liceum detektywistyczne