Uczniowie Ośrodka Edukacji „Sokrates”, Oliwia Dźwierzyńska i Julia Kubica wraz ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku – Białej, Igą i Danielem, zostali zaproszeni przez Z-ce Prezydenta Miasta Bielska – Białej, Pana Adama Ruśniaka do bielskiego Ratusza.

Wszystko zaczęło się od wspólnego zdjęcia (selfie), które zostało wykonane w czasie koncertu na Rynku (ZWM) w Bielsku – Białej. Z-ca Prezydenta Miasta zainspirowany wspólnym zdjęciem skontaktował się z uczniami oraz Dyrektorami szkół, aby zaprosić ich do Ratusza i porozmawiać na temat funkcjonowania młodych ludzi w naszym mieście oraz ich przyszłości w stolicy Podbeskidzia.

Na spotkaniu obecni byli również: Pani Paulina Żmijowska – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Młodzieży, Pan Przemysław Smyczek – Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji, Dyrektor Ośrodka Edukacji „Sokrates” – Pani Katarzyna Stachak oraz wicedyrektor ZSE – Pani Agnieszka Czernek – Krywult.

Rozmowy przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie czuli się swobodnie, przedstawiali swoje spostrzeżenia, poglądy, wypowiadali się na tematy związane z aktywnością młodych ludzi w Bielsku – Białej. Pracownicy Urzędu Miejskiego mogli w ten sposób zdiagnozować potrzeby młodzieży, które z pewnością zostaną wzięte pod uwagę przez władze Miasta.

Zwieńczeniem spotkania była rozmowa z Prezydentem Bielska – Białej, Panem Jarosławem Klimaszewskim. Wszystko zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem (selfie) :-)

Najnowsze

 • 2024-04-26Bez kategorii
  Drogie Absolwentki i Absolwenci…
 • 2023-12-15Bez kategorii
  Wizyta uczniów na wykładzie w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej
 • 2023-10-16Bez kategorii
  Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Uczennic Sokratesa
 • 2023-10-14Bez kategorii
  Święto Komisji Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela