W dniach 22, 23 i 24 maja 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka na Babią Górę. Trzydziestu sześciu uczniów oraz trzech opiekunów (mgr Agnieszka Cłapa, mgr Tomasz Figura oraz mgr Dominik Olejak) w deszczowej aurze wyruszyło na podbój Zawoi!

Po ponad 1,5 godzinnej podróży dotarliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Diablak. Szybkie zakwaterowanie i pyszne jedzonko pozwoliło nabrać nam siły na spacer w górskim otoczeniu. Wieczorna integracja przerosła nasze oczekiwania! Kiełbaska przy kominku oraz wspólne karaoke dało mnóstwo frajdy!

Następnego dnia prognoza pogody nie napawała optymizmem… Ciągły deszcz zniechęciłby nawet najwytrwalszych górskich wspinaczy, ale nie Nas! Niestety atak szczytowy na Babią Górę okazał się zbyt niebezpieczny, lecz nie zrezygnowaliśmy z wędrówki w niższe tereny. Wraz z przewodnikiem dotarliśmy do Schroniska PTTK Markowe Szczawiny (1180 m n.p.m.), co w mocnym deszczu również było dużym osiągnięciem. Po sześciu godzinach spędzonych w Babiogórskim Parku Narodowym wróciliśmy do schroniska. Po kolacji na uczestników czekały kolejne atrakcje, między innymi zabawa kulinarna, przy której większość osób mogła poczuć nowe smaki. Znowu karaoke? Czemu nie! Widocznie wszystkim bardzo spodobało się śpiewanko.

W ostatnim dniu wybraliśmy się na spacer do centrum Zawoi (ok. 4 km od ośrodka). Oczywiście nie mogło zabraknąć uczniów, którzy zdecydowali się zatańczyć 'belgijkę’ na jednym z głównych placów! Brawo za odwagę :-) Szybki powrót do Diablaka, ‘pakowanko’ do autokaru i powrót do domu… Zbyt szybko uciekł ten czas!!!

Bardzo dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w wycieczce oraz Pani Agnieszce i Panu Dominikowi za opiekę nad uczniami. Szczególne podziękowania należą się Panu Tomaszowi Figurze! Brawo Panie Tomku! Świetna wycieczka, wszystko pięknie dopięte, przemyślane i zrealizowane! Wzorowa organizacja, aż miło się na to patrzyło! Poziom MASTER!

P.S.
A za rok może morze… :-)
[DO]

Najnowsze

 • 2023-10-04Aktywność
  Prelekcja „Rób to co kochasz”
 • 2023-09-29Aktywność
  Jesień w Beskidach
 • 2023-09-29Aktywność
  Wizyta w Akademii Jeździeckiej BCH
 • 2023-09-20Aktywność
  Zwiedzanie Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim