WETERYNARIA – Technikum

Ośrodek Edukacji „SOKRATES” oferuje naukę na kierunku – technik weterynarii.  Jeśli Twoim marzeniem jest praca ze zwierzętami i niesienie im pomocy, to profil ten jest właśnie dla Ciebie. W naszej szkole czeka Cię opanowanie sporej ilości materiału. Zaczynając od anatomii i fizjologii zwierząt , a kończąc na ich diagnostyce. Poznasz wszystkie hodowle, choroby zwierząt, profilaktykę i pielęgnację. Wśród szkolnych przedmiotów znajdziesz również kontrolę i nadzór weterynaryjny, rozród zwierząt, a nawet język obcy w zawodzie.

W trakcie nauki będziesz mógł odbyć praktyki , które pozwolą Ci lepiej przygotować się do przyszłej pracy. Ukończenie kierunku w naszej szkole daje mnóstwo możliwości zawodowych i jest również świetnym fundamentem do podjęcia studiów. Należy pamiętać, że praca ze zwierzętami wymaga  nie tylko przygotowania merytorycznego , ale przede wszystkim ogromnej cierpliwości i empatii w stosunku do nich.

Po szkole, jako technik weterynarii będziesz mógł znaleźć pracę w lecznicach i klinikach weterynaryjnych,  w gospodarstwach hodowlanych, ogrodach zoologicznych czy nawet w inspekcji weterynaryjnej. Jeśli więc kochasz zwierzęta, a nauka nie jest Ci straszna – czekamy!

Najnowsze

 • 2024-05-03Informacje
  Uchwalenie Konstytucji 3 Maja
 • 2024-04-25Informacje
  Nasi uczniowie w Akademii Jeździeckiej BCH w Międzyrzeczu Dolnym
 • 2024-04-12Informacje
  Dzień otwarty Sokratesa
 • 2024-03-08Informacje
  Dzień otwarty Ośrodka Edukacji Sokrates!