MASAŻ – Liceum Ogólnokształcące

MASAŻ – znany był już wiele tysięcy lat temu. Oznacza: mieszenie, ugniatanie, dotykanie, nacieranie. Masaż to forma oddziaływania na organizm człowieka za pomocą, której wykorzystuje się bodźce mechaniczne różnego pochodzenia (ręczne lub przyrządami), głównie w postaci wibracji, ucisków, uderzeń. Takie działanie na tkanki ma na celu wywołanie odczynów w organizmie działających leczniczo, profilaktycznie, relaksująco lub kosmetycznie. Masaż jest dotykiem, który przenika głęboko do mięśni, kości i narządów wewnętrznych. Masaż nie tylko uspokaja i relaksuje, ale i wpływa niezwykle dobroczynnie na czynności organizmu. Jako bodziec wywołuje liczne zmiany i reakcje o charakterze ogólnym i miejscowym. Masaż wpływa na wszystkie układy w naszym ciele.

Uczeń po 3 lub 4 latach Liceum Ogólnokształcącego nauki masażu zdobywa wiedzę z zakresu anatomii człowieka. Poznaje metodykę poszczególnych masaży. Umie wykonać masaż: klasyczny poszczególnych części ciała, masaż w schorzeniach, sportowy, relaksacyjny, gorącymi kamieniami, stemplami, świecą, izometryczny, drenaż limfatyczny, bańką chińską, kosmetyczny, leczniczy i refleksoterapię stóp. Uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę na pracowni masażu, ale uczestniczą w warsztatach i zajęciach pozaszkolnych np. na zawodach, na siłowni, gdzie doskonalą swoje umiejętności. Po ukończeniu szkoły masażyści otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu masażu.

Co dalej można zrobić?

1. Można wybrać dalszą drogę edukacji np. studia AWF- fizjoterapia (5 lat- tytuł mgr fizjoterapii) lub szkoła Policealna (2 lata- tytuł technika masażysty).

2. Pracować jako masażysta w ośrodkach rehabilitacyjnych, na basenach, w SPA, w gabinetach odnowy biologicznej, w sanatoriach’ na siłowni, w uzdrowiskach, placówkach medycznych, klubach fitness.

Zapraszamy do naszej pracowni. Zainteresowanych uczniów innych kierunków zachęcamy do wzięcia udziału w kursie masażu.

[Masażyści Sokratesa i opiekun Capiak M.]

Najnowsze

 • 2024-05-03Informacje
  Uchwalenie Konstytucji 3 Maja
 • 2024-04-25Informacje
  Nasi uczniowie w Akademii Jeździeckiej BCH w Międzyrzeczu Dolnym
 • 2024-04-12Informacje
  Dzień otwarty Sokratesa
 • 2024-03-08Informacje
  Dzień otwarty Ośrodka Edukacji Sokrates!