KOSMETYKA – Liceum Ogólnokształcące

Zajęcia na pracowni kosmetycznej realizowane są w 3 godzinnych blokach i odbywają się raz w tygodniu. Podczas zajęć realizowany jest autorki program, w trakcie którego uczniowie poznają podstawy kosmetyki.

W pierwszej klasie omawiana jest budowa kończyny górnej i dolnej. Uczniowie uczą się wykonywać podstawowe zabiegi takie jak manicure klasyczny, biologiczny, japoński, pedicure kosmetyczny i leczniczy, wykonują również kąpiel parafinowa. Na zajęciach wykonywana jest również analiza kolorystyczna oraz analiza i korekta kształtów twarzy. Wykonywany jest makijaż dzienny, wieczorowy oraz ślubny.

W późniejszych latach nauki uczniowie omawiają na zajęciach budowę skóry, przydatków skórnych oraz podstawowe choroby dermatologiczne. Podczas zajęć odgrywane są scenki mające na celu pokazanie jak prawidłowo przeprowadzać wywiad z klientem przed zabiegiem. Uczniowie uczą się wykonywania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, poznają dostępne na rynku preparaty do demakijażu, peelingi, maski kosmetyczne. Z czasem samodzielnie komponują i wykonują zabiegi takie jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazje, sonoforeze, jonoforezę, depilacje, henne, laminacje. W ciągu całego kształcenia nasi absolwenci nabywają szeroki wachlarz umiejętności pozwalający im w późniejszym życiu zawodowym odnieść wiele sukcesów.

Najnowsze

 • 2024-05-03Informacje
  Uchwalenie Konstytucji 3 Maja
 • 2024-04-25Informacje
  Nasi uczniowie w Akademii Jeździeckiej BCH w Międzyrzeczu Dolnym
 • 2024-04-12Informacje
  Dzień otwarty Sokratesa
 • 2024-03-08Informacje
  Dzień otwarty Ośrodka Edukacji Sokrates!