Dnia 22 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja prowadzona przez uczennicę Agnieszkę Adamek. Tematyką było zapobieganie przemocy wobec kobiet. Poniżej krótki opis przebiegu wydarzenia.

Projekt „STOP! PRZEMOCY WOBEC KOBIET” miał za zadanie uświadomić uczniów, jak ważny jest to problem społeczny, którego nie wolno lekceważyć. Uczestnicy otrzymali cenne wskazówki na temat radzenia sobie z problemem oraz szukania pomocy w razie wystąpienia takiej sytuacji. Ważną poruszoną kwestią było odniesienie się do statystyk oraz prawa karnego. W prosty i logiczny sposób udało się przekazać informacje dotyczące formy i cyklu przemocy, sposobu działania sprawcy oraz typowych objawów osób mających styczność z tym zjawiskiem.

Nie jest to tylko sprawa prywatna i należy reagować na tego typu sytuacje, ponieważ z czasem może być już za późno na wszelkie formy pomocy.

Dziękujemy uczennicy Agnieszce Adamek za profesjonalne przedstawienie tematu oraz osobom, które brały udział w przygotowaniach do prelekcji: Joannie Hulbój, Annie Holisz oraz Martynie Kocierz.
[DO]

Najnowsze

 • 2023-10-04Aktywność
  Prelekcja „Rób to co kochasz”
 • 2023-09-29Aktywność
  Jesień w Beskidach
 • 2023-09-29Aktywność
  Wizyta w Akademii Jeździeckiej BCH
 • 2023-09-20Aktywność
  Zwiedzanie Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim