Dnia 5 listopada 2018 roku odbyła się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej uroczysta akademia Ośrodka Edukacji „Sokrates” z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Uczniowie ze wszystkich klas brali udział w przygotowaniach do apelu. Całość koordynowana była przez nauczycieli języka polskiego, Panią Małgorzatę Leśniowską, Panią Ewę Mieszczak oraz Panią Marię Poździak.

        Podczas części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Stachak oraz starszy wizytator Pani Elżbieta Skrzypek ze Śląskiego Kuratorium Oświaty. Został odczytany list od Dyrektora Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty, Pana mgr Tomasza Kowalika, który zamieszczamy poniżej.

        Część artystyczna miała na celu przybliżenie historii dążenia do Niepodległości oraz krzewienia ducha patriotyzmu poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Nie zabrakło chwil wzruszeń oraz podniosłych momentów.

        Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w tym ważnym wydarzeniu. Niech ta nadchodząca rocznica nie będzie dla nas tylko pustą datą, ale żywym świadectwem naszej miłości do Ojczyzny. Zachęcamy do wywieszenie flagi państwowej oraz do udania się na miejskie uroczystości.

Pamiętajmy! Polska jest Niepodległa – dla mnie, dla Ciebie, dla wszystkich!
[DO][SM]

Najnowsze

 • 2024-03-29Święta
  WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!
 • 2023-12-22Święta
  WESOŁYCH ŚWIĄT!
 • 2023-12-06Święta
  Sokratesowy Mikołaj w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej
 • 2023-12-06Święta
  Mikołajki w Sokratesie