Dnia 25 marca 2022 roku kadra pedagogiczna Ośrodka Edukacji „Sokrates” zaczęła realizację projektu Power, którego partnerem jest EU Mobility Sverige. W ramach projektu nauczyciele odbędą podróż do Szwecji, miasta Malmö, gdzie będą szkolić swoje umiejętności języka angielskiego oraz poznawać kulturę, architekturę oraz krajobraz skandynawskiego kraju. Zapraszamy do śledzenia relacji z podróży.

Pierwszy weekend upłynął pod znakiem wycieczek. Uczestnicy wybrali się na zwiedzanie Malmö. Piękna architektura, urokliwy klimat i budowa miasta zachwyciła grupę. W niedzielę przyszedł czas na pierwszą wycieczkę do szwedzkich sąsiadów, czyli Danii. Tam również nie zabrakło atrakcji.

Początek tygodnia to start nauki i doskonalenia języka angielskiego. Panie udały się do szkoły, gdzie musiały odnaleźć się w roli uczniów. Atmosfera jest świetna, a przyswajanie wiedzy nie powinno sprawiać większych problemów. W końcu bariera językowa musi zostać przełamana. Po zajęciach dalszy ciąg zwiedzania miasta z elementami sportowymi. Znalazła się chwila czasu na relaks i grę w kręgle. Ogromna kręgielnia robi wrażenie, co widać na załączonych zdjęciach.

Po całym tygodniu intensywnej nauki języka angielskiego, trudnych słówek i zwrotów, zadań domowych oraz pracy na lekcji kolejny weekend musiał zacząć się 'relaksem i odpoczynkiem’ od nauki, a cała uwaga skupiona była na odwiedzaniu nowych miejsc. Pierwsza w kolejce okazała się wycieczka na Bornholm, wyspę na morzu Bałtyckim. Od razu można było się zakochać w tych klimatach!

W niedzielę nasze Panie odwiedziły stolicę Danii, Kopenhagę. Największe duńskie miasto z prawie 800 tys. mieszkańców posiada bardzo dużo atrakcji. Parki, muzea, pałace, świątynie to tylko niektóre z nich. Oczywiście nie mogło zabraknąć oryginalnego sklepu z najbardziej znanymi na świecie klockami Lego. Panie pokonały kilkanaście kilometrów w przemierzaniu miasta.

W poniedziałek nowy tydzień jak zawsze zaczyna się od pracy/nauki. Jest to ostatni dzwonek na podszlifowanie umiejętności porozumiewania się w obcym języku oraz popołudniowy czas na podróże. Jedną z takich wypraw była wycieczka do Falsterbo, szwedzkiej miejscowości położonej około 30 km od Malmö. Piękna plaża, domki kąpielowe i ogólnie bardzo ładne widoki wzbudziły podziw zwiedzających.

Szwedzka przygoda powoli dobiegła końca. Słowo 'powoli’ to tylko przenośnia, bo tak na prawdę czas spędzony w Szwecji minął bardzo szybko. Dziesiątki kilometrów w nogach, setki pięknych wspomnień i tysiące nowych angielskich słów w głowie – to tylko nieliczne statystyki z tej wyprawy. Dziękujemy bardzo na miłe przyjęcie, serdeczność, gościnność, niepowtarzalną atmosferę oraz moc wrażeń i atrakcji. O tym programie z miłą chęcią będziemy często wspominać i opowiadać. Mamy nadzieję, że w przyszłości znów zagościmy na szwedzkiej ziemi i przyjdzie nam z Wami dzielić się wrażeniami. Vi ses! :-)

[DO]